Aktuality

Zlatá medaile z Mistrovství ČR Pony 2023

Rozárka Indráková s Extreme Lucky získaly mistrovský titul!!!

Více info tady.

Letní tábory 2024

Přihlašování na pobytové tábory již od 1.3.2024, na příměstské tábory od 4.3.2024, více info tady.

Podpořte nás, když nakupujete

Milí přátelé a příznivci HANÁCKÉHO DVORA, z.s.,

pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz ! 

Najdete tam přes 1 800 nejznámějších e-shopů - ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou - naše organizace vždy dostane příspěvek. Nestojí Vás to nic navíc a my dostaneme část peněz z hodnoty nákupu.

Jednoduchý návod naleznete přímo na www.givt.cz nebo zde.

Prozatím jsme tímto způsobem pro naši organizaci získali 11 198 Kč.

Děkujeme Vám!

Akce proběhlé

FINÁLE SKOKU VE VOLNOSTI 4-LETÝCH KLISEN

V sobotu 29.3.2014 jsme se s klisnou Pretty Wings zúčastnili finále Soutěže skoku ve volnosti 4-letých klisen Českého teplokrevníka v Tlumačově.

cestne uznani 003

SKOK VOLNOSTI 4-LETÝCH KLISEN, 16. 3. 2014

V neděli 16.3.2014 jsme se s klisnou Pretty Wings zúčastnili skoku volnosti v Brně (VFU). Pretty Wings se umístila na 3. místě a postupuje do finále, které se bude konat 29. 3. 2014 v Tlumačově.

Stana

HUBERTOVA JÍZDA - Lobodice, 12. 10. 2013

V sobotu 12. října jsme se zúčastnili Hubertovy jízdy v Lobodicích v počtu 11 jezdců na koních.

Hubert Lobodice 2

 

HUBERTOVA JÍZDA 28.9.2013

Letošní tradiční Hubertova jízda v Hanáckém dvoře v Polkovicích proběhla za krásného slunečného počasí za účasti 23 jezdců.

Hubertovu jízdu zahájili trubači z mysliveckého sdružení Troubky a jezdci se pod vedením mastera vydali polkovskou krajinou, kde absolvovali bez potíží přírodní překážky. V závěru trasy je čekalo příjemné občerstvení v terénu. Poté se všichni vrátili do Hanáckého dvora, kde pokračoval další program: hon na lišku, dostih Amazonek a dostih starých pánů. Nechyběly ani parkurové a westernové disciplíny. 

Celý den jsme ukončili večerní zábavou s tancem a ohnivou show skupiny Amantum Flamma, která byla přijata s velkým úspěchem.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na účasti a organizaci akce a těšíme se na další ročník Hubertovy jízdy.

hubertova jizda 2013

PARKUROVÉ HOBBY ZÁVODY 4.5.2013

článek shrnující průběh závodů naleznete zde:

http://www.equichannel.cz/z-hobby-parkurovych-zavodu-v-polkovicich

fotografie ze závodů si prohlédněte tady:

http://lussie.rajce.idnes.cz/Parkurove_hobby_zavody_Polkovice,_4.5.2013

 

SKOK VE VOLNOSTI 4-LETÝCH KLISEN

V sobotu 23.3.2013 jsme se s klisnou Fidorkou zúčastnili celostátního finále skoku volnosti v Herouticích. Skočila výšku 140 cm poprvé v životě s čistým kontem.

videozáznam z Heroutic

Dne 9. března 2013 jsme se zúčastnili oblastního kola ve skoku volnosti 4-letých klisen ČT v Tlumačově s klisnou Fidorka. Startovala v poli 9-ti klisen a umístila se na 4. místě.

videozáznam z Tlumačova

Co je to skok volnosti 4-letých?
- je určen pro 4-leté klisny, má 2 části - mechanika pohybu v kroku a klusu (předvádí se na ruce) a skok ve volnosti ve výškách 110, 120 a 130 cm.
Klisny, které postoupí do finále musí skok volnosti absolvovat ve výšce 140 cm.

IMG 0861 medaile upravene

HUBERTOVA JÍZDA 29. ZÁŘÍ 2012


DRUHÉ HOBBY PARKUROVÉ ZÁVODY


První srpnový víkend se v Hanáckém Dvoře konaly druhé hobby závody ve vyšším počtu startujících než na jaře.

Za oddíl startovalo pět koní. V první soutěži se nejlépe umístila Daniela Šímová s Paurou na stříbrné pozici, kdy zajely obě velmi precizní jízdu i v rozeskakování. Velmi pěkný výsledek měla i Tereza Legátová s valachem Nuco, avšak pomalé tempo jim v konečném výsledku vyneslo jeden trestný bod a tím se neprobojovali do rozeskakování a tím si zasloužili velmi hezké 5. místo. Svou premiéru na závodech měla klisna Sára, která se s Veronikou Pešákovou v sedle umístila na 8. příčce a na kontě se dvěma trestnými body za pomalé tempo. Desáté místo obsadila Klára Hlavinková s Norisem s pěti trestnými body.

V soutěži ZM pro začínající oddíl reprezentovala Veronika Pešáková s vlachem Nuco. Po hodnotném čistém kontě základního kola pokračovali do rozeskakování, kde vybojovali stříbrnou příčku.

Poslední soutěží dne byla Cena firma Hanácký Dvůr Polkovice se žolíkem do 110 cm, kde se na start postavilo celkem šest dvojic a jako na jarních závodech, tak i na těch srpnových prvenství obhájila Simona Krejčířová s klisnou Brelou.

 

DĚTSKÉ JEZDECKÉ TÁBORY VE DVOŘE

Letošní rok jsme v Hanáckém Dvoře uvítali celkem tři turnusy dětských táborů ve velmi hojném počtu. V dopoledních hodinách se děti učili jezdit na koních a v odpoledních hodinách se konaly táborové hry. Poslední večer táboru se opékaly špekáčky a zpívaly se táborové písně.

WESTERNOVÝ DEN POLKOVICE

Dne 23. června 2012 se v areálu Hanáckého Dvora v Polkovicích konal v letošním roce první westernový den. Účast na závodech byla velmi bohatá, počasí přálo sluníčko hřálo a akce se vydařila.

DĚTSKÝ DEN TOVAČOV

Dne 3. června 2012 se v areálu zámecké zahrady v Tovačově pořádal Den dětí pořádaný Městem Tovačov a Sružením Šance - sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí, o.s. Hanácký Dvůr coby sponzor akce poskytl tři koně k povození dětí. Počasí bylo skvělé a akce se vyvdela.

 

VOLTIŽNÍ VYSTOUPENÍ UHŘIČICE

2. června 2012 se cvičenky Voltížního družstva Hanáckého Dvora zúčasnily Dětského dne, kde předvedly krásnou voltížní sestavu u příležitosti Dne dětí.

 

PARKUROVÉ HOBBY ZÁVODY POLKOVICE

V sobotu 5. května 2012 proběhly letošní první hobby závody v areálu Dvora. V první soutěži (křížkový parkur) oddíl reprezentovaly dvě dvojce. Daniela Šímová a Noris a Tereza Legátová a Nuco. Do rozeskakování se probojovala Tereza s Nucem a umístili se na krásném 3. místě. Druhou soutěží byl parkur do 80 cm, kde oddíl reprezentovala Veronika Pešáková s Rupijí s lehkou penalizací trestných bodů. Veronika reprezenotvala i v následující soutěži ZM pro začínající jezdce, kdy s Rupijí obsadila pěkné 3. místo. Příjemným spestřením parkurů byla voltížní ukázka členek PONYškoličky. Předvedly se na poníkovi Juráškovi a ukázaly krátké cvičební sestavy. Vrcholem sobotního odpoledne byla Cena firmy Hanácký Dvůr,o.s. - žolík do 110 cm, kde za domácí startovala Veronika Pešáková v sedle Nuca.     Vítězem soutěže se stala Simona Krejčířová s Brelou z JO TJ Sokol Troubky.

Daniela Šímová - Noris

Daniela Šímová a Noris

Dekorování 3. místo: Tereza Legátová - Nuco

Veronika Pešáková - Rupije

Dekorování 3. místo Veronika Pešáková a Rupije

Voltížní ukázka

Fotografie z Hobby závodů naleznete na: http://lussie.rajce.idnes.cz/Hobby_parkury%2C_Hanacky_dvur_Polkovice%2C_5.5.12/

POMLÁZKOVÁ VYJÍŽĎKA

Týden po Josefovské vyjížďce se konala při příležitosti Velikonočních svátků Pomlázková vyjížďka. Začátek byl v areálu Hanáckého Dvora, jelo se do přírody se stejném počtu, sedmnácti koní. 

JOSEFOVSKÁ VYJÍŽĎKA

Dne 18. března 2012 proběhla tradiční Josefovská vyjížďka v počtu sedmnácti zúčastněných a včetně jednoho vozu. 

JEZDECKÁ SOUSTŘEDĚNÍ

Od března 2012 se každý víkend pravidelně koná drezurní a skokové soustředění pod vedením Mgr. Zemanové, aktivně se ho zúčastňují i členky oddílu.

HUBERTOVA JÍZDA KYSELOVICE 

29. října 2011 zástupce JO Hanácký Dvůr Nuco s Veronikou Pešákovou se zúčastnili Hubertovy jízdy v Kyselovicích. Všechny překážky úspěšně zdolány a Verča s Nucem si z Hubertovy jízdy odvezli 1. místo za Jízdu Amazonek.

KŘEST HŘÍBĚTE  

Dne 22. října 2011 se v Hanáckém Dvoře pořádal Křest. 

O doprovodný program se postaraly členky Jezdeckého oddílu, které předvedly oddílové koně jak v parkuru, židličkové, tak i opičí dráze.

Křtila se kobylka SUNNY, také se ale křtily i Kozenky - Linda s Viki, které předvedly taktéž skokovou ukázku.

Z Rodinné stáje Krejčířovi se předvedla pony kobylka Šárka ve voltížní ukázce s cvičekami.

HUBERTOVA JÍZDA POLKOVICE

Dne 24. září 2011 jsme pořádali Hubertovu jízdu v Polkovicích. Sešli jsme se v příjemném počtu 28 koní, kdy začátek vypukl pár minut po 11 hodině. Počasí se vyvedlo a zúčastnění si po vyjížďce mohli zasoutěžit v rozjezdech starých pánů, v jízdě amazonek, křížkovém parkuru, v parkuru 80/90 cm a samozřejmě i westernoví nadšenci si přišli na své v barelech a tyčích.